Dary z Powiatu Märkischer dla DPS Św. Notburgii w Raciborzu...

2005-08-25, Czwartek

S. Stefania Seidel, dyr. DPSWędrowcy z Sauerlandzkiego Towarzystwa Miłośników Pieszych Wędrówek (SGV) z Powiatu Märkischer, goszczący w powiecie raciborskim w dniach od 21 do 28 sierpnia br. na I Rajdzie Partnerskim po Ziemi Raciborskiej, przywieźli ze sobą dary dla Domu Pomocy Społecznej Św. Notburgii w Raciborzu. Dary przekazano 25 sierpnia br. Dyrektor DPS siostrze Stefanii Seidel.

Państwo Kahlert z s. Seidel (w środku)Członkami Sauerlandzkiego Towarzystwa Miłośników Pieszych Wędrówek (SGV) są m.in. Edith i Harald Kahlert. Pani Edith Kahlert pracowała jako pielęgniarka w domu opieki społecznej w Niemczech: - Pracowałam w takiej placówce i wiem, że tu konieczna jest pomoc każdego rodzaju. Starsi ludzie nie mają wysokich dochodów, a same domy nie mają też wystarczających środków chociażby na zakup ubrań dla mieszkańców. Kiedy w ubiegłym roku mieliśmy okazję spotkać się w Märkischer ze Starostą Raciborskim Henrykiem Siedlaczkiem, od razu zapytałam Pana Starostę, czy taka pomocna jest też mile widziana w Polsce. Usłyszałam, że tak. Nie miałam wątpliwości, że przy okazji naszej pierwszej wizyty w powiecie raciborskim, uda nam się przywieźć pierwsze dary - mówi Edith Kahlert. Razem ze swoim mężem Haraldem, przy współpracy Niemieckiego Towarzystwa Gospodarczego z Powiatu Märkischer (GWS), Pani Edith udało się zebrać wiele ubrań i innej odzieży dla mieszkańców DPS Św. Notburgii w Raciborzu.

Przekazanie darówDary Państwo Kahlert, wraz ze Starostą Powiatu Märkischer Aloesem Steppuhnem, przekazali 25 sierpnia br. siostrze Stefanii Seidel, dyrektor DPS Św. Notburgii. - To dla nas wielka pomoc. Mamy blisko 200 mieszkańców, których pobory są bardzo niskie. Nie stać ich na kupno nowych ubrań, my również nie jesteśmy w stanie czynić takich zakupów. Dlatego bardzo dziękujemy za te dary z Powiatu Märkischer. To jest wielka niespodzianka - mówi s. Stefania Seidel.

Państwo Kahlert podkreślają, że te dary to dopiero początek: - Chcielibyśmy nawiązać stałą współpracę z DPS Św. Notburgii, jak również z innymi takimi placówkami z powiatu raciborskiego. Spytamy siostry, co jest najbardziej potrzebne - mówi Harald Kehler.

Starosta H. Siedlaczek wnosi dary dla DPSPodziękowania złożył też Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek: - Bardzo się cieszę, że dzięki naszej już prawie pięcioletniej współpracy z Powiatem Märkischer, udało się nam także nawiązać tego typu kontakty. Serdecznie dziękuję Państwu Kahlert, jak również Staroście Steppuhnowi za te dary - mówi Starosta Henryk Siedlaczek.