DRENGOWIE „ZDOBYLI” ZAMEK W ALTENIE

2024-07-17, Środa

Ceramiczne rękodzięło Robsonady Roberta Brody, warsztaty z obróbki skóry, które poprowadził kaletnik Bartłomiej „Ansgar” Świerc, łucznictwo, a także pokazy średniowiecznych walk oraz tradycyjnych zajęć domowych w obozowisku – m.in. takie atrakcje na Zamku Altena w naszym partnerskim powiecie Märkischer Kreis, zapewnili zwiedzającym Drengowie znad Górnej Odry.

17-stu przedstawicieli raciborskiego stowarzyszenia do Niemiec przyjechało na specjalne zaproszenie gospodarzy, którzy miniony weekend z Drengami (13-14 lipca) zapowiadali jako prawdziwy „Skok w czasie”.

Promocja okazała się skuteczna i przełożyła się na frekwencję, której pomogła również udana pogoda. Zainteresowanie naszymi Słowianami i Wikingami było wielkie, a kolejki do strzelania z łuku nie miały końca.

- Wrażenia wspaniałe, wiele osób robiło z nami zdjecia i kręciło filmy. Wszyscy nagradzali nas gromkimi brawami, zwłaszcza podczas walk, a od obsługi Zamku usłyszeliśmy, że naszą obecnością sprawiamy, że on wreszcie żyje – relacjonuje lider grupy, Rafał „Ivar” Lincner.

W podziękowaniu za ciepłe przyjęcie oraz jako symbol przyjaźni i współpracy, nasi Partnerzy otrzymali od Drengów ręcznie wykonaną tarczę, którą z dumą odebrała reprezentantka powiatu, pracownik ds. Partnerstwa Isabelle Schöneborn.

Dodajmy, że to nie pierwsza wizyta Drengów w Märkischer Kreis. Zachwyt wśród zgromadzonej publiczności wzbudzili już rok temu, kiedy w dużo mniejszym gronie wystąpili podczas pikniku rodzinnego z okazji otwarcia sezonu turystycznyego na terenie Zabytkowej Huty Żelaza Luisenhütte Wocklum w miejscowości Balve.