DARY Z POWIATU W DRODZE NA UKRAINĘ

2022-03-11, Piątek

32 palety artykułów pierwszej potrzeby zebranych w powiecie raciborskim (w poszczególnych gminach) wyruszyły wczoraj, tj. 10 marca ok. godz. 17.30 do Lublińca. Dalszy transport na Ukrainę koordynowany będzie kolejno przez województwo i administrację krajową.

Dary z powiatu raciborskiego są już w drodze, ale zbiórka dla pozostających na ziemiach ogarniętych wojną - ludzi, która na szczeblu powiatowym prowadzona jest w II LO oraz w CKZiU nr 2 "Mechanik", spod którego wyjechał samochód - jest kontynuowana, bo potrzeby wciąż rosną.

Naszą szczególną troską w adresowaniu zebranych rzeczy, obdarzyliśmy partnerskie miasto Powiatu Raciborskiego – Horishni Plavni, które wszak nie zostało zaatakowane, ale biorąc pod uwagę zbliżające się do obwodu połtawskiego rosyjskie wojsko, takie zagrożenie z dnia na dzień jest coraz większe. Liczymy się jednak z tym, że paczki z Raciborszczyzny rozdysponowane zostaną wg aktualnego na Ukrainie zapotrzebowania, co bezsprzecznie popieramy.

- Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy poświęcają swój czas i środki finansowe na pomoc naszym wschodnim przyjaciołom a także udostępniają miejsca noclegowe przybyłym do nas uchodźcom. Słowa wielkiego uznania i podziwu kieruję nie tylko do darczyńców z całego naszego powiatu, ale również do wszystkich, którzy biorą udział w organizacji każdej akcji wsparcia – całkowicie bezinteresownie! To tylko dzięki Wam i Waszej szlachetnej postawie jesteśmy w stanie pożytecznie reagować na krzywdę, jaka dotknęła obywateli Ukrainy - zaznacza Starosta Raciborski, Grzegorz Swoboda.