Centralny Blok Operacyjny rozpocznie pracę już jutro

2012-12-06, Czwartek

Dziś w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu odbyło się oficjalne otwarcie i oddanie do użytkowania Centralnego Bloku Operacyjnego - długo oczekiwanego i jednego z najnowocześniejszych w regionie. Blok składa się z czterech sal operacyjnych (m.in. ortopedycznej i ginekologiczno-położniczej) oraz sali wybudzeń, której do tej pory w lecznicy nie było.

Wyposażenie inwestycji kosztowało ponad 5 mln złotych i zostało sfinansowane m.in. ze środków własnych Szpitala, Powiatu Raciborskiego, Miasta Racibórz oraz w systemie ratalnym. Przeniesiono tu także najlepszy sprzęt medyczny z wykorzystywanych do tej pory sal zlokalizowanych na poszczególnych oddziałach.

Zarówno pacjenci, jak i personel Szpitala już od jutra "odczują" różnice. Właśnie na ten dzień zaplanowano pierwsze zabiegi.