Bezpłatne badania na osteoporozę już trwają - wykorzystaj otrzymane zaproszenie

2010-05-20, Czwartek

17 maja rozpoczęły się badania na osteoporozę dla mieszkanek powiatu raciborskiego. Badania będą przeprowadzane do 29 maja w godz. od 8.00 do 18.00 z przerwą o godzinie 13.00. Badania prowadzone są w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu przez przedstawicieli Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz raciborskiego Szpitala.

Osteoporoza to poważna choroba przewlekła, dotyka głównie kobiety. Wszechstronny program badań obejmuje wszystkie ważne aspekty, w tym także badanie densytometryczne kości udowej. Zostaną zebrane informacje dotyczące zagrożenia osteoporozą, oceniona zostanie sprawność oraz dieta. Uzupełnieniem badań będzie pobranie krwi. Przewidywany czas wykonania badania to ok. 45 minut.

Do badań w Śląskim Uniwersytecie Medycznym wylosowano kobiety urodzone do 16 maja 1955 r. spośród 17510 kobiet w wieku 55+ z całego powiatu raciborskiego. Wybrane w ten sposób panie (ponad 1700 kobiet) otrzymały zaproszenie na badanie.

Zapraszamy do skorzystania z tej znakomitej okazji skontrolowania swego stanu zdrowia, a w razie wykrycia nieprawidłowości będzie możliwość rozpoczęcia terapii.

Nadzór merytoryczny nad całością pełni prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz, kierownik Zakładu Chorób Metabolicznych Kości ŚL. U. M., znakomity znawca osteoporozy, naukowiec znany w kraju i zagranicą.