Bezpłatna mammografia dla mieszkanek gminy Kornowac

2012-03-23, Piątek

Gmina Kornowac jest "białą plamą" na mapie zgłaszalności na mammografię (pierwsza i zarazem jedyna taka akcja odbyła się ponad rok temu), w trosce o zdrowie mieszkanek, Urząd Gminy Kornowac z pomocą Instytutu Onkologii w Gliwicach oraz uprzejmością właściciela marketu "PAPI", organizuje darmowe badania mammograficzne w dniach 28-30 marca br.

Przedmiotowa akcja zorganizowana jest przede wszystkim z myślą o Paniach w wieku od 50 do 69 lat (tj. roczniki 1943-1962), które nie miały jeszcze nigdy wykonywanego takiego badania bądź dla tych, którym upłynęły 2 lat od poprzedniej mammografii finansowanej przez NFZ. Godziny wykonywania badań są dostosowane również dla pań pracujących, które nie mają możliwości skorzystać z badań w godzinach dopołudniowych.

Aby wykonać CYFROWĄ darmową mammografię w mammobusie IO Gliwice (jedyny tak nowoczesny aparat i mammobus w regionie!), nie trzeba się wcześniej rejestrować.

Wystarczy:
- przyjść do mammobusu stojącego przy Markecie "PAPI" (Pogrzebień, ul. Pamiątki 76, skrzyżowanie ul. Raciborskiej i Pamiątki) w dniach: 28 marca (środa) w godz.: 11.00-18.00 albo 29 i 30 marca (czwartek, piątek) w godz.: 9.00-16.00
- podać PESEL,
- okazać kartę chipową,
- przekazać do wglądu zdjęcia /płytę z wynikiem z poprzedniej/ich mammografii,
- wypełnić ankietę,
- wykonać badanie (które trwa zaledwie kilka minuta),
- a po 3 tygodniach odebrać wynik (wraz z ewentualnie dostarczonymi wcześniej zdjęciami/płytą z poprzednich badań) i upewnić się, że wszystko jest w normie.

Dział Kontraktów Medycznych i Programów Zdrowotnych
Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział Gliwice