Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego - finał konkursu już w poniedziałek

2014-12-12, Piątek

Zbliża się zakończenie kolejnej edycji konkursu dla gimnazjalistów pn.: "Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego", w którym uczestniczyło 14 szkół z powiatu raciborskiego. Do II etapu przystąpią finaliści wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Już w poniedziałek w raciborskim starostwie blisko 50-osobowa grupa uczniów zmierzy się z testem finałowym. Początek konkursu o godz. 09.00.

To już siódma edycja konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz działań na rzecz bezpiecznej pracy w rolnictwie i ochrony środowiska naturalnego. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie. Celem konkursu jest propagowanie zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy rolniczej wśród młodzieży gimnazjów zlokalizowanych na terenie naszego powiatu, jak również promocja bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

Konkurs pod patronatem Starosty Raciborskiego organizują: Państwowa Inspekcja Pracy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Śląska Izba Rolnicza, Starostwo Powiatowe w Raciborzu.