"Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego" - finał konkursu już wkrótce

2013-11-26, Wtorek

Już w najbliższy wtorek, 3 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbędzie się finał konkursu pn. "Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego". W tym roku chęć udziału w konkursie zadeklarowało aż 15 szkół gimnazjalnych z terenu Powiatu Raciborskiego.

Powoli dobiegamy do zakończenia pierwszego, szkolnego, etapu konkursu nt. zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Do II etapu, organizowanego na szczeblu powiatowym, przystąpi po 3 uczniów z każdego zgłoszonego gimnazjum, którzy zwyciężyli w etapie szkolnym. Podczas etapu powiatowego uczestnicy otrzymają do rozwiązania testy zawierające 40 pytań. O zwycięstwie zadecyduje największa suma punktów uzyskanych przez uczestników.

Zwycięzcy etapu powiatowego zostaną uhonorowani cennymi nagrodami rzeczowymi, a trzy najlepsze gimnazja otrzymają puchary Starosty Raciborskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu na szczeblu powiatowym otrzymają drobne upominki ufundowane przez sponsorów.

Finał konkursu odbędzie się 3 grudnia 2013 r. o godz. 9.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Okrzei 4a.

Przypomnijmy, to już szósta edycja konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz działań na rzecz bezpiecznej pracy w rolnictwie i ochrony środowiska naturalnego. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie. Celem konkursu jest propagowanie zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy rolniczej wśród młodzieży gimnazjów zlokalizowanych na terenie naszego powiatu, jak również promocja bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

Zwycięzcom I etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.