Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego - finał 6 grudnia

2012-11-29, Czwartek

Zakończył się I etap, szkolny, konkursu dla gimnazjalistów pn.: "Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego", w którym wzięło udział 14 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego. Do II etapu, organizowanego na szczeblu powiatowym, przystąpi 42 uczniów.

W ramach etapu powiatowego uczestnicy otrzymają do rozwiązania testy zawierające 40 pytań. O zwycięstwie zadecyduje liczba zdobytych punktów. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni cennymi nagrodami rzeczowymi, a trzy najlepsze gimnazja otrzymają puchary Starosty Raciborskiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu na szczeblu powiatowym otrzymają drobne upominki ufundowane przez sponsorów. Finał konkursu odbędzie się 6 grudnia br. godz. 9.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu.

To już piąta edycja konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz działań na rzecz bezpiecznej pracy w rolnictwie i ochrony środowiska naturalnego. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie. Celem konkursu jest propagowanie zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy rolniczej wśród młodzieży gimnazjów zlokalizowanych na terenie naszego powiatu, jak również promocja bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. Zwycięzcom I etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.