40 lat partnerstwa pomiędzy Märkischer a Wrexham

2010-10-26, Wtorek

W dniach 21-22 października w hrabstwie Wrexham (Walia) odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 40-lecia partnerstwa pomiędzy oficjalnymi partnerami Powiatu Raciborskiego – Hrabstwem Wrexham i Powiatem Märkischer.

W trakcie jubileuszu odbyło się także oficjalne otwarcie wystawy sztuki pt. "Time/Zeit/Czas/Amser", która prezentuje prace ośmiu artystów z czterech powiatów tj. Märkischer, Elbe-Elster, Wrexham i Raciborskiego. Na wystawie można zobaczyć prace dwóch artystów z naszego powiatu – instalację pt. PRZESTRZEŃ.RODZINA autorstwa Ewy Lenard oraz serię ikon i obrazów Grzegorza Tomasiaka. Wystawa ta zagości w powiecie raciborski w przyszłym roku.

Starosta Raciborski Adam Hajduk wręczył obu szefom samorządów podkowy wykonane przez mistrza kowalstwa Jana Sochę z Bieńkowic. Uroczystości jubileuszowe uświetnił koncert, w którym wystąpiły m.in. 70-osobowa orkiestra z Märkischer "Kreisjugendorchester", orkiestra z Wrexham oraz niemiecki zespół ‘Spielmannzug Drupplingsen’.