Powiat

Powiat podzielił ponad 2,8 mln zł środków na wsparcie dla osób niepełnosprawnych 2021-04-13, Wtorek

Zgodnie z przyjętą w 2019 r. zasadą podziału środków Powiat rozdysponował środki z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021 2021-04-12, Poniedziałek

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Na podstawie tych informacji rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata, dlatego ich podanie to obowiązek każdego obywatela.

Powiat stawia na proekologiczne rozwiązania 2021-04-08, Czwartek

Powiat stawia na proekologiczne rozwiązania

Miniona sesja Rady Powiatu to podział ponad 2 mln złotych, które dzięki dobremu gospodarowaniu środkami publicznymi oraz pozyskanym funduszom zewnętrznym zostaną zainwestowane w taki rodzaj zadań, które bezpośrednio wpłyną na komfort życia mieszkańców. A są to m.in. projekty oświatowe, które ściśle związane są również z proekologicznym rozwojem Powiatu.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu poszukuje lekarzy do pracy w składach orzekających o niepełnosprawności 2021-03-31, Środa

Zespół poszukuje lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz specjalizację co najmniej pierwszego stopnia w dziedzinie okulistyki oraz ortopedii.

Wydłużenie terminu ważności orzeczeń i kart parkingowych 2021-03-31, Środa

Wydłużenie terminu ważności orzeczeń i kart parkingowych

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu przypomina, że na mocy przepisów ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r., poz. 568) wydłużono ważność orzeczeń wydanych na czas określony.

Powiat Raciborski składa wnioski do marszałka i wojewody śląskiego 2021-03-31, Środa

Powiat Raciborski składa wnioski do marszałka i wojewody śląskiego

Staramy się o środki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu WID 2021+ obejmującego zadania realizowane na drogach wojewódzkich.

Powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych 2021-03-31, Środa

Powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych

W ramach dodatkowego naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiatowi Raciborskiemu przyznano środki na:

Zarząd powołał 3 dyrektorów ponadpodstawowych szkół powiatowych 2021-03-30, Wtorek

Zarząd powołał 3 dyrektorów ponadpodstawowych szkół powiatowych

W dniu dzisiejszym tj. 30 marca odbyło się sto dziewiętnaste posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego. Istotnym punktem obrad było przyjęcie uchwał o powierzeniu funkcji dyrektorów 3 ponadpodstawowych szkół powiatowych takich jak:

Projekt, który ma szansę zmienić sytuację osób z niepełnosprawnościami 2021-03-25, Czwartek

Projekt, który ma szansę zmienić sytuację osób z niepełnosprawnościami

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej informuje o realizacji projektu pn. „Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych"

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej na ul. Dworcowej w Tworkowie 2021-03-24, Środa

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej na ul. Dworcowej w Tworkowie

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż rozpoczyna się przebudowy drogi powiatowej w Tworkowie – ul. Dworcowa od skrzyżowania z ulicą Zamkową do przejazdu kolejowego. Długość odcinka do przebudowy wynosi 1 196 mb.