10 lat partnerstwa z Powiatem Märkischer

2011-07-07, Czwartek

Dzisiaj w Lüdenscheid odbędą się uroczyste obchody 10-lecia partnerstwa między Powiatem Raciborskim a niemieckim powiatem Märkischer. Powiat Raciborski reprezentuje pięcioosobowa delegacja ze Starostą Adamem Hajdukiem na czele, której towarzyszy zespół wokalny Miraż prowadzony przez Elżbietę Biskup.

Jubileusz rozpocznie nadzwyczajna sesja rady powiatu Märkischer, w trakcie której nastąpi symboliczne odnowienie umowy partnerskiej pomiędzy samorządami. Towarzyszyć temu będą występy niemieckich muzyków oraz prezentacja dwujęzycznej liryki. Ze specjalnym programem wystąpią soliści Mirażu. Po części oficjalnej otwarta zostanie także wystawa fotograficzna "Spotkania*Begegnungen", której bohaterami są mieszkańcy obu partnerskich powiatów.

W uroczystościach uczestniczyć będą także przedstawiciele partnerskiego hrabstwa Wrexham (Walia) oraz zaprzyjaźnionego powiatu Elbe-Elster.

W piątek młodzież zespołu Miraż będzie miała również okazję wystąpić na wspólnym koncercie z grupą szkolnych muzyków z Balve.

W powiecie raciborskim obchody rocznicowe zaplanowano na przełom września i października 2011 r.