Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Nowa myjnia do sterylizacji narzędzi!

2024-08-29, Czwartek
Nowa myjnia do sterylizacji narzędzi!

Wczoraj przedstawiciel Powiatu Raciborskiego oraz Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, w obecności Dyrektora Szpitala, dokonali przekazania lecznicy, na potrzeby Centralnej Sterylizatorni, myjni ultradźwiękowej, stacjonarnej typu UM 642. Koszt zakup myjni wyniósł 60 762,00 zł brutto. Na zakup myjni Fundacja udzieliła Szpitalowi darowizny w kwocie 50 000,00 zł.

Nowa myjnia zastąpiła działające do tej pory, kilkunastoletnie urządzenie. Środki przekazane przez Fundację pochodziły z wpłat na konto Fundacji 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 r.