Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu informuje, że wstępne wyniki badań wody pobranej w dniu 24.09.2024 r. w gminie Krzyżanowice i Krzanowice nie wykazały nieprawidłowości. Ostateczny wynik badań wody będzie dostępny jutro.   Ponadto przypominamy, że przydomowe studnie, które uległy podtopieniu/zalaniu nie powinny być używane jako źródło wody pitnej do czasu sprawdzenia jej

Odwołanie alarmu i pogotowia przeciwpowodziowego

Zarządzeniem nr 101/2024 Starosty Raciborskiego z dnia 24.09.2024 od godz. 12.00 odwołano stan alarmu i pogotowia przeciwpowodziowego dla wszystkich gmin na obszarze Powiatu Raciborskiego: Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Rudnik.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu!

Informacja dla powodzian!

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w sprawie jakości wody pitnej

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Karina Talabska, w obszarze powiatu raciborskiego nie wystąpiły żadne zdarzenia niszczące infrastrukturę wodociągową.

Ogłoszono stan klęski żywiołowej w południowo-zachodniej części terytorium Rzeczypospolitej Polskiej!

Starosta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie raciborskim

Dzisiaj, od godz. 14.00 Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wprowadza pogotowie przeciwpowodziowe dla obszaru Powiatu Raciborskiego.

Ostrzeżenie Hydrologiczne!

UWAGA! OSTRZEŻENIE DLA POWIATU RACIBORSKIEGO 3 STOPNIA!

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego!