Rządowy program Mosty dla regionów - planowany most pomiędzy gminami Rudnik i Nędza

2018-05-22, Wtorek

„W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski” - poinformował szef rządu podczas wtorkowej konferencji prasowej w KPRM.

Prezes Rady Ministrów zaprezentował program budowy mostów, który ma usprawnić komunikację w regionach i przyczynić się do ich rozwoju gospodarczego oraz turystycznego. Polska to piękny kraj, poprzecinany rzekami. Chcemy, aby komunikacja pomiędzy poszczególnymi gminami, zwłaszcza tymi po przeciwległych stronach rzek, była łatwiejsza – mówił szef rządu.

W wykazie projektów polegających na budowie mostów planowanych do współfinansowania znalazł się most na Odrze na odcinku Racibórz-Kędzierzyn-Koźle pomiędzy gminami Rudnik i Nędza.

Źródło: premier.gov.pl